Ako si vybrať sexi bielizeň?

Ako si vybrať sexi bielizeň?

Na prvý pohľad môže otázka vyznieť trochu absurdne, ale len na prvý. Všetky chceme v našej bielizni vyzerať prítažlivo a žiadna z nás určite nechce jej nosením ohrozovať svoje intímne zdravie. Ako teda vyberať a nosiť sexi bielizeň?

Materiál spodnej bielizne

Aj pri sexi bielizni uprednostňujte prírodné materiály, najmä ak ich plánujete nosiť pravidelne. Umelé vlákna nedýchajú, vytvárajú vlhké prostredie a to je ideálne napríklad pre rast kvasiniek alebo premnoženie baktérií. Ak predsa len neodoláte umelému kúsku, majte to na pamäti a bielizeň rozhodne nenoste počas celého dňa, ale len príležitostne.

Pozor aj na nohavičky, ktoré majú v rozkroku pásik bavlnenej látky, a inak sú umelé. Pre vaše zdravie môžu predstavovať rovnaké riziko ako tie celoumelé. Bavlnená látka vsadená dovnútra je totiž prekrytá nepriedušným materiálom. Ten udržiava v oblasti intímnych partií neustále vlhkosť, čo môže viesť k premnoženiu niektorých baktérií a k infekciám.

Dnes už aj bavlnené nohavičky, ktoré sú z pohľadu intímneho zdravia najvhodnejšie, vedia vyzerať mimoriadne sexi. Skúste vyberať primárne tie.

Nosíte sexi tangá alebo klasické nohavičky?

V súčasnosti máte k dispozícii naozaj nepreberné množstvo strihov nohavičiek, podprseniek, rafinovaných kombiné a korzetov. Zvoľte si také, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a sexi. Ak vás neodradila zlá povesť tango nohavičiek a ste zdravá, nemusíte si odopierať ani tie.

Len myslite na to, že je dobré meniť ich častejšie ako bežnú spodnú bielizeň. Ich riziko spočíva v tom, že tenký pásik látky v oblasti intímnych partií má tendenciu pohybovať sa podľa toho, či sedímte alebo stojíte, čo umožňuje ľahký prenos baktérií z konečníka k pošve.

Starostlivosť o spodnú bielizeň

Ak ste si zadovážili sexi bielizeň, ktoru smiete prať iba v rukách, prispôsobte tomu aj jej využitie. Nízka teplota počas prania baktérie neodstráni. Každá bielizeň, ak ju nenosíte len polhodinku večer pre potešenie partnera, by sa mala dať prať na vyšších teplotách a zniesť by mala aj žehlenie.

Sťahovacia spodná bielizeň

V posledných sezónach slávia veľký návrat aj na náš trh aj tento druh spodného prádla. Bez problémov zamaskuje drobné chybičky postavy. Výrobcovia ponúkajú najrôznejšie strihy a prevedenia. Dokonca sú v ponuke „chudnúce“ nohavičky, ktoré sľubujú zoštíhlenie len ich nosením. Pri ich kúpe myslite na to, že sú to všetko syntetické materiály. Najmä pri sťahovacích nohaviciach, kraťaskoch a spol. platí to isté, čo pri nohavičkách z umelých vlákien. Noste ich len príležitostne.

Rozhodne sa vyvarujte celodenného pobytu v umelých sťahovacích nohaviciach, ktoré siahajú od kolien až po pás. Je tak obmedzena priedušnosť v oblasti intímnych partií čím sa zvyšuje riziko vzniku infekcií, začervenania a podráždenia v dôsledku trenia.

Chudnite radšej pohybom a športom, najmä ak sa vám infekcie a zápaly zvyknú opakovať, neriskujte celodenné kvasenie v umelom kúsku sexi bielizne.

autor: TREG

Comments are closed.