Bumerang menom vaginálna mykóza

Bumerang menom vaginálna mykóza

Vaginálna mykóza je veľmi častou príčinou návštev gynekológa. Jej asi najnepríjemnejšou vlastnosťou je, že má tendenciu opakovť sa a znova nám strpčovať život.

Svrbenie a máme to tu

Ak na sebe pozorujete klasické príznaky kvasinkovej infekcie, nie je dôvod odkladať návštevu gynekológa. Typickým prejavom mykózy je nepríjemné svrbenie v oblasti pohlavných orgánov sprevádzané pálením a tvarohovitým bielym výtokom.

Pri vaginálnej mykóze býva častá aj bolesť či pálenie pri močení. Na liečbu akútnych vaginálnych mykóz sa bežne používajú antimykotiká vo forme mastí, tabliet a vaginálnyh čapíkov. Ak však nemáte čas okamžite navštíviť gynekológa nepríjemné pocity svrbenia a pálenia môžete odstrániť krémom DermoXEN LENITIVA.

Nedajte vaginálnej mykóze šancu

Aj keď sa s mykózou s veľkou pravdepodobnosťou raz za čas stretnete, stále je dosť vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste jej návrat sťažili. Vzdajte sa prísad do kúpeľov a dezodorantov určených do pošvy.

Zabudnúť by ste mali aj na výplachy, ktoré ničia prirodzene kyslé prostredie pošvy. Parfumované intímky či toaletný papier by mali byť tiež tabu. Vzdušné bavlnené prádlo je ok, tesné nylonové pančušky, nohavičky a úzke nepriedušné nohavice nie. Zvyšujú teplotu a vlhkosť intímnych partií, a to je prostredie, ktoré podporuje rozmnoženie kvasinky. Po prekonaní vaginálnej mykózy dôsledne dezinfikujte svoje spodné prádlo.

Pranie na nízkych teplotách nestačí, nohavičky určite aj prežehlite. Pomôcť vám môže aj vyvážená zdravá strava. Preventívne obmedzte príjem alkoholu a sladkostí. Rovnováhu vaginálneho prostredia môžete podporiť špecializovanými prípravkami na intímnu hygienu.

Overeným špecialistom je intímny čistiaci gél DermoXEN PRONEEM. Je vhodný na každodenné používanie. Zabraňuje množeniu bakterií a kvasiniek, ktoré môžu vyvolať liečba antibiotikami, stres či hormonálne výkyvy. Zároveň funguje ako ochrana intímnych partií pri športových aktivitách, kde hrozí riziko infekcie. (napr. plávanie a pod.)

Dá sa použiť aj ako doplnok pri liečbe zápalov močového mechúra a močových ciest. Intímny čistiaci gél DermoXEN PRONEEM nájdete v každej dobrej lekárni.

autor: TREG

Comments are closed.