Chcete patriť medzi mužov s nulovým hendicapom?

Chcete patriť medzi mužov s nulovým hendicapom?

Golf je nie len krásny, ale aj mimoriadne elegantný šport. Dokonale upravenému greenu sekundujú hráči, ktorých pohyby, správanie i oblečenie sú maximálne kultivované. Vzhľad a prejav neodmysliteľne patrí ku golfovej kultúre. Ak vás táto hra plná napätia a prekvapení láka, predtým, ako vyrazíte na tréning, sa budete musieť vhodne obliecť.

Golfisti kedysi

Nie je jasné, ako vznikol názov športu, ale jednou z možností je škótske slovo goulf (niečo trafiť). Preto asi nikoho neprekvapí, že v minulosti nebolo neobvyklé stretnúť na greene hráčov v škótskych kiltoch. Po tom, ako si golf zamilovala šľachta, vniesla do obliekania konzervatívnejší štýl.

Golfisti dnes

Aj keď golf už dnes nie je výlučne športom elity, na trávniku sa nepripúšťajú prehrešky proti tradíciám. Ani neznalosť neospravedlňuje, dnešná golfová móda stále dodržiava pravidlá v obliekaní, nech ste na ktoromkoľvek ihrisku. Striktne zakázané sú džínsy, krátke šortky ako aj t-shirts tričká. Pri hre nie je povolené mať odhalené ramená a mužské krátke nohavice nesmú byť kratšie ako nad kolená.

Chybu neurobíte, ak zvolíte dlhé nohavice a tričko s límcom, ktoré zastrčíte do nohavíc. Prípustné sú tiež košele, tričká so stojačikom alebo zapínaním na zips, svetre a vesty s véčkovým výstrihom. Na hlave môžete mať šiltovku alebo klobúk.

Nezabúdate na detaily

Nevyhnutnou súčasťou outfitu je obuv, nemali by ste ju riešiť negolfovými náhradami. Topánky by mali byť dostatočne pevné, aby zabezpečili potrebnú stabilitu a zabránili zraneniu pri pohybe po členitom teréne ihriska.

Keď už budete náležite pripravený na prvý tréning a následné golfové zápasy, nepokazte výsledný efekt tým, že vynecháte základné kozmetické úpravy. Upravené vlasy, manikúra, sprcha a dôkladná intímna hygiena patria k samozrejmostiam, ktoré by ste nemali podceniť ani pri trénovaní golfových úderov.

Pozor na kombináciu parfumovaných výrobkov. Vyberte si buď z jednej sady, alebo voľte neparfumované prípravky, aby súperi odpadávali len z vašich výkonov. Na intímnu hygienu si vyberte kvalitný produkt, najlepšie v lekárni. V bežných drogériách muži zatiaľ nenájdu adekvátnu ponuku.

Siahnite po špecialistovi na intímnu hygienu pre športovo založených mužov. Čistiaci gél DermoXEN 4MEN pomáha potláčať rozmnožovanie bakteríí, zabraňuje vzniku nepríjemného zápachu a dlhodobo osviežuje.

Ste pripravený stať sa golfovým šampiónom?

Tak už len jedno upozornenie na záver: Ak vám loptička odletí nesprávnym smerom, je povolené upozorniť ostatných hráčov kričaním „fore“. V prípade, že tento pokrik budete počuť vy, nesnažte sa zisťovať odkiaľ čo letí, ale okamžite si kryte hlavu.

autor: TREG

Comments are closed.