Dia day 2014 v Poluse

Dia day 2014 v Poluse

Jeden z posledných prázdninových dní sme strávili na príjemnej akcii, ktorú v známom bratislavskom nákupnom centre zorganizoval časopis Diabetik. Napriek tomu, že diabetes mellitus je všeobecne známy pojem, ľudia o tejto diagnóze nevedia veľa. Ľudovo sa toto ochorenie volá cukrovka a počet ľudí s týmto metabolickým ochorením z roka na rok rastie.

K nárastu počtu diabetikov prispieva nielen genetika ale aj dlhodobo nesprávne stravovacie návyky a nezdravý životný štýl. K osvete a šíreniu informácii súvisiacich s týmto ochorením sme prispeli aj my svojou účasťou na Dia dňoch 2014.

Dia day bol pre pacientov s cukrovkou zaujímavý aj pre zdravých ľudí

Nechýbal atraktívny koncert Jozefa Pavlusíka so živou kapelou a prespievanými piesňami Karola Duchoňa. Jozef zaspieval po prvýkrát slovenskú hymnu diabetikov. V zábavnom programe pre účastníkov nechýbal rozhovor so známym cyklistom a diabetikom Michalom Pokorným. Ten okrem svojich skúseností predviedol akrobatické kúsky na bicykli.

Pre cukrovkárov a necukrovkárov bolo pripravené meranie hladiny cukru v krvi. Nechýbali ani nové špecializované produkty, ktoré pomáhajú ľuďom s diabetom zvyšovať kvalitu ich života. Programom sprevádzala populárna herečka Zuzka Haasová.

Možno neviete, že tiež žije s diagnózou diabetes. Jednou z množstva komplikácií diabetu je väčšia náchylnosť pacientov na podráždenie a infekcie intímnych partií. Preto sme na Dia day 2014 z nášho portfólia predstavili DermoXEN SD, intímny sprchový gél špeciálne určený na intímnu hygienu pre diabetikov a obzvlášť diabetičky. Zaisťuje vyvážené pH v intímnych zónach a vytvára účinnú bariéru proti pôsobeniu patogénnych mikroorganizmov.

DermoXEN SD je vhodný najmä pri pocite suchosti, pálenia a svrbenia. Keďže takto špecializovaných produkt je na našom trhu ojedinelý, ohlasy boli pozitívne. DermoXEN SD sa rozhodla vyskúšať aj Zuzka Haasová.

Tešíme sa z vydarenej akcie, ktorá nebola len o edukácii, ale aj o príjemných stretnutiach a zábave. Určite nebudeme chýbať ani na Dia day 2015.

autor: TREG

Comments are closed.