K intímnej hygiene treba viesť dievčatá odmala

K intímnej hygiene treba viesť dievčatá odmala

Najčastejšími vinníkmi vaginálnych zápalov malých dievčatiek sú črevné baktérie, ktoré sa do pošvy zavlečú z oblasti konečníka. Základom zdravej hygieny je preto každodenné správne umývanie intímnych partií. Dbajte na to, aby si dievčatá po použití toalety zvykli na očistu, ktoré smeruje od pošvy ku konečníku. Samozrejme, treba dbať aj na každodenné vymieňanie spodnej bielizne.

Dievčatá, ktoré začínajú menštruovať by sa od vás mali dozvedieť, že v týchto dňoch musia byť v hygiene ešte dôslednejšie. Tá zahŕňa aj častú výmenu vložiek. Mladé dievčatá by sa mali úplne vyhnúť tampónom.

U malých detí je pomerne bežným javom masturbácia. Keďže je to jeden zo spôsobov zavlečenia infekcie, bude dobré, ak im vysvetlíte nevyhnutnosť pravidelného umývania rúk. Nielen po použití toalety, ale i po návšteve obchodov, či iných miest s vysokou koncentráciou ľudí, kde môžu prísť do kontaktu s baktériami.

Aký typ očisty je najvhodnejší?

Sedacie kúpele nie sú ideálne. Dievčatko by sa mohlo infikovať baktériami z konečníka. Najlepšia je sprcha. Ak vaša ratolesť používa na umývanie špongiu, mala by byť iba jej vlastná. Dohliadnite, aby ju dieťa po každej sprche dôkladne prepralo a dalo vysušiť.

Čím umývať?

Mnohé mamičky žijú v mylnej predstave, že obyčajné detské mydlá sú vhodné na všetko a môžu ich používaťnielen na intímne partie dievčat, ale aj na svoje. Nie je to pravda. Aj keď je detské mydlo menej agresívne ako klasické, jeho používanie dokáže narušiť pH vagíny. Malým dievčatkám preto kúpte špeciálny prípravok na intímnu hygienu.

V lekárni nájdete napríklad DermoXEN 4 GIRLS, intímny čistiaci gél pre dievčatá v predpubertálnom veku. Jeho neutrálne pH rešpektuje prirodzené prostredie vagín malých dievčat. Má čistiaci a zvlhčujúci účinok. Zároveň chráni pred podráždením, ktoré môže spôsobiť infekcia.

Po umytí

Po dôslednej hygiene treba genitálie poriadne vysušiť. Doma by mal mať každý člen domácnosti svoj vlastný uterák. Samozrejmosťou je, že uteráky pravidelne periete, žehlíte a vymieňate. Žiadne upnuté, umelé a prepotené veci Deti by mali nosiť výhradne bavlnenú bielizeň a vzdušné oblečenie. Ak deti športujú, treba ich poučiť, aby si prepotené veci po tréningu ihneď vymenili za suché, prípadne sa i osprchovali.

autor: TREG

Comments are closed.