Nástrahy letných dní

Nástrahy letných dní

Leto vnímame ako synonymum prázdnin, voľna a oddychu. Tešíme sa na slnečné lúče, krásne opálenie, vodu a letnú pohodu. Letné dni však so sebou prinášajú aj schovaného strašiaka, a to v podobe kvasinkovej infekcie.

Ženy si často neuvedomujú zvýšenú hrozbu získania mykózy počas leta. Kvasinkovú infekciu prekoná 2,3 miliardy žien ročne. Nejde o žiadne ojedinelé ochorenie a nie je nevyliečiteľné, no dokáže ženy veľmi potrápiť.

Charakteristické symptómy kvasinkovej infekcie sú pocity pálenia, svrbenia a nepríjemne zapáchajúci výtok. Pôvodcom vaginálnej mykózy je z 80 až 90% kvasinka Candida Albicans. Niektoré ženy sú náchylnejšie na tento typ ochorenia a iba pár výnimiek ju v živote nezažije. A viete, čo práve v lete prispieva k zvýšenému výskytu kvasinkovej infekcie?

Kúpanie sa v bazénoch

Zdá sa vám to byť čudné, ba až absurdné? Možno vás prekvapí, že narušenie mikroflóry môže byť často spôsobené chemickými čistiacimi prípravkami v bazénoch. Preto netreba kúpanie v bazénoch preháňať a po kúpaní vždy použiť sprchový gél na intímnu hygienu.

Depilácia intímných partií

Leto si bez odstraňovania chĺpkov v oblasti intímnych partií mnohé nevieme predstaviť. Estetické úpravy ochlpenia sú v lete samozrejme potrebné, pozor však na jeho úplné odstránenie. Tvorí totiž prirodzenú ochrannú bariéru pred infekciami, nečistotami a mikróbmi. Dokážu to, čo koža nezvládne. Veď predsa nadarmo ich nemáme!

Časté nosenie tango nohavičiek

V lete po nich siahame určite častejšie ako v zime. Jednak nám poskytujú pocit väčšej vzdušnosti, ale sú aj estetické pod bielym alebo alebo priliehavým oblečením. Uľahčujú však prenos baktérií a mikróbov z konečníka do pošvy, preto to s ich nosením netreba preháňať a používať ich skôr výnimočne.

Tampóny

Sú obľúbené ako pohodlná alternatíva. Ženy oceňujú ich praktické využitie najmä v letných mesiacoch. Avšak pozor! Tampón treba zvlášť v období horúčav vymieňať po každých dvoch hodinách kvôli nebezpečnému množeniu mikróbov.

Týmto článkom vás nechceme odradiť od nosenia a používania toho, čo vám je príjemné. Treba mať však na pamäti možné riziká a snažiť sa im predísť práve zvýšeným prísunom probiotík a častou hygienou s použitím gélov určeným na osobnú hygienu.

Sme ženy a našou prirodzenou súčasťou je chcieť sa páčiť, no nesmieme zabúdať na rozumnú mieru a naše zdravie, ktoré je prvoradé.

http://dia.hnonline.sk/zdravie-20526/zbavte-sa-kvasiniek-616575

autor: TREG

Comments are closed.