Športy versus intímna hygiena

Športy versus intímna hygiena

Šport je pre väčšinu z nás spojený s predstavou zdravého spôsobu života. Na posilňovanie organizmu je dobré myslieť nielen počas športovania, ale aj bezprostredne po ňom, najmä čo sa hygieny týka.

Vodné športy versus intímna hygiena

Niektoré športy sú z pohľadu celkovej hygieny – vrátane tej intímnej – náročnejšie. Ide o disciplíny, ktoré sú spojené s vodným prostredím. Ak chodíte pravidelne na plaváreň, netreba zabúdať na čo najrýchlejšiu výmenu mokrých plaviek, sprchu pred plávaním aj po ňom a ošetrenie intímnych partií, ktorých prostredie bolo narušené chlórovou vodou.

Vo vašej lekárni nájdete nielen intímne sprchové gély, ktoré dokážu obnoviť a chrániť kyslé prostredie v okolí vagíny, ale aj špeciálne ochranné gély, akým je napr. Protettivo intímny ochranný gél, posilňuje rovnováhu intímnych partií a je určený na použitie po vykonaní hygieny. Dokáže predchádzať problémom, ktoré môžu vznikať pri športovaní či nosení nevhodnej tesnej bielizne.

Samozrejmosťou by mala byť aj vlastná obuv v priestoroch bazéna a spŕch. Plesne a kvasinky číhajú všade a ich odstraňovanie napríklad z takých nechtov na nohách je naozaj zdĺhavé.

Všetky ostatné športy

Na intímnu hygienu však treba myslieť bezprostredne po akomkoľvek športe. Športové oblečenie je v dnešnej dobe savé, priedušné a dokonca špeciálne prispôsobené jednotlivým druhom športu. To ale neznamená, že sa z neho po športovaní netreba čo najskôr vyzliecť a umyť. Vo fitkách, telocvičniach a podobných zariadeniach je sprcha samozrejmosťou. Samozrejmosťou by malo byť aj to, že ju po cvičení využijete.

Kvasinkovým infekciám sa totiž najlepšie darí v teple a vlhku. A práve prepotené veci vedia takého prostredie zabezpečiť bez najmenších problémov. Ak športujete vonku, po príchode domov by ste rýchlu sprchu tiež nemali odkladať.

V prípade, že na očistu svojich intímnych partií použijete špeciálny gél, nie je už v tomto prípade nutné iné ošetrenie, stačí sa dosucha utrieť suchým čistým uterákom. Mali by ste ho používať iba vy, nikto iný.

Saunovanie

Aj keď pobyt v saune zatiaľ nie je šport, je mimoriadne zdravý. Po takej celodennej lyžovačke asi ani nič lepšie neexistuje. Má uvoľňujúci účinok a dokáže nakopnúť vašu imunitu. Pred saunou sa osprchujte s použitím mydla a telo starostlivo osušte. Pokožka sa bude lepšie potiť. Intímne partie opláchnite len čistou vodou.

Po ukončení saunovania sa znova osprchujte, tentokrát čistou vodou umyte celé telo. Sprchový gél by v tomto prípade mohol narušiť pH pokožky. Ak sa saunujete vo verejných zariadeniach, vždy si sadajte na plachtu.

Uteráky si s nikým nemeňte, používate jeden suchý a čistý. V prípade, že nedôverujete erárnym, prineste si vlastný.

autor: TREG

Comments are closed.