Vaginálne mykózy vám hrozia aj v zime

Vaginálne mykózy vám hrozia aj v zime

Hustý výtok, svrbenie a pálenie v intímnych partiách, to všetko sú prejavy veľmi nepríjemného ochorenia vaginálna mykóza, ktorému sa každá žena určite radšej vyhne. Hoci sa väčšine z nás spája kvasinková infekcia predovšetkým s letom, toto nepríjemné ochorenie na vás číha aj v zime. Obzvlášť, ak ste milovníčkou bazénov a sáun.

Každá žena má individuálne zastúpenie mikroorganizmov vo vagíne. Ich pomer nie je stály, ale žijú si vo vzájomnej rovnováhe a vytvárajú tak prirodzenú ginálnu mikroflóru. Ak sa táto rovnováha naruší, vzniká nepríjemný problém infekcia – vaginálna mykóza.

Jednou z najčastejších infekcií je kandidóza alebo kvasinková infekcia. Prejavuje sa už spomínaným hustým bielym výtokom, nepríjemným svrbením či dokonca pálením intímnych partií. Hoci sa toto ochorenie spája predovšetkým s letom, pozor by ste si naň mali dať aj v zime.

Medzi najčastejšie rizikové faktory pre vznik mykózy patrí aj nosenie teplého zimného oblečenia. To si totiž nechávame na sebe často aj vo nútri vo vykúrených miestnostiach. Teplo a následné zaparenie intímnych oblastí je pre ochorenie ideálne.

Ďalším rizikovým faktorom pre vznik mykózy je užívanie antibiotík. Práve v zime sa pritom zvyšuje chorobnosť. V tomto období je preto namieste vyššia obozretnosť. V zimnom období nás často lákajú sauny, výrivky či bazény s teplou vodou. Práve v takýchto prostrediach sa však kvasinkám darí najlepšie.

Ako sa ubrániť mykóze?

Vyhnúť sa vyššie spomínaným nepríjemným ťažkostiam nie je až také zložité. Dodržiavať by ste však mali nasledovné rady:

  • nosiť vzdušné prádlo,
  • nebyť príliš dlho vo vlhkom prostredí,
  • používať intímnu hygienu.

Intímna hygiena je pri prevencii mykózy veľmi dôležitá. Výplachy pošvy by ste ale mali vynechať – môžu narušiť prirodzenú vaginálnu mikroflóru. Ideálna je prevencia, intímny čistiaci gél DermoXEN Proneem je vhodný na každenné používanie a napomôže vám uchovávať vhodnú rovnováhu vaginálnych baktérií a predchádzať tak vzniku mykózy.

DermoXEN Lenitiva vám zasa pomôže v prípade, že už intímny problém máte. Ide o intímny upokojujúci krém, ktorý je vhodný proti svrbeniu, začervenaniu, páleniu a ostatným prejavom mykotických infekcií.

autor: TREG

Comments are closed.