Základy intímnej hygieny

Základy intímnej hygieny

Na to, aby ste zbytočne nebojovali s gynekologickými problémami, treba vedieť, kedy a ako použiť tie najzákladnejšie produkty zo starostlivosti o intímne partie.

Intímky

Aj vy si ešte pamätáte na optimistické reklamy, ktoré radili, aby ste sa bez intímky nepohli ani na krok, lebo inak sa nebudete cítiť šťastné a svieže? Tak na to rýchlo zabudnite a nenoste ich každý deň.

Prečo? Pretože ich každodenné nosenie môže byť príčinou gynekologických zápalov alebo alergických reakcií. Alergickú reakciu môže vyvolať materiál vložky alebo parfumované prísady pohlcujúce pach. Vyberajte si preto neparfumované, priedušné intímky a meňte ich aspoň raz za štyri hodiny.

Menštruačné vložky

Je jedno, aký typ vložiek používate, dôležité je, aby ste ich pravidelne menili. Gynekológovia odporúčajú aspoň raz za štyri hodiny, pri silnejšom krvácaní častejšie. Aj pri nich platí, že ideálnou voľbou sú neparfumované verzie. Ak vás trápi inkontinencia, menštruačné vložky nepoužívajte ako riešenie. Určite si vyberte špeciálne vložky na to určené.

Tampóny

Ak nemáte žiadne gynekologické ťažkosti, s ich používaním nebudete mať žiadne problémy. V opačnom prípade ostaňte radšej pri vložkách. Embargo na tampóny rovnako platí pri návštevách plavární, či kúpalísk. Samozrejmosťou je výmena tampónov po štyroch hodinách.

Toaletný papier a vlhčené obrúsky

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že toto naozaj nestojí za reč, opak je pravdou. Oba produkty si treba vyberať starostlivo, pretože aj oni môžu byť príčinou podráždenia či svrbenia. Pre istotu sa opäť vyhnite parfumovaným vlhčeným obrúskom a v prípade toaletného papiera aj farbeným kúskom.

Intímne čistiace sprchové gély

Pri výbere intímnych sprchových gélov sa sústreďte na ich zloženie. Sprchové gély by mali mať upravené pH, ktoré rešpektuje prirodzené pH v prostredí vagíny. Vyhnite sa prípravkom s parabénmi, ako aj SLS a SLES (detergentami).

Na intímnych čistiacich géloch nešetrite a radšej si vyberte vo svojej lekárni. Ak sa rozhodnete pre intímnu kozmetiku DermoXEN, získate starostlivosť, ktorá nielen jemne čistí, ale aj chráni a rieši intímne problémy.

V ponuke nájdete klasické intímne sprchové gély, produkty vyvinuté s ohľadom na váš vek, ale aj špecializovaný prípravok pre diabetičky

autor: TREG

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.