Intímna hygiena versus vaginálne infekcie

Viete, že môžete predchádzať vaginálnym infekciám tým, že naučíte svoju dcéru už od detstva, niekoľko jednoduchých pravidiel správnej intímnej hygieny?shutterstock_105979280

Matka má hlavný vplyv pri výchove dcéry k správnej intímnej hygiene. Pri tejto citlivej téme nezostáva osamotená, Intímna kozmetika DermoXEN je prvý spojenec žien pri intímnej pohode. Prostredníctvom DermoXENu možno získať poznatky o správnej intímnej hygiene a prevencii, ktoré sú prvým krokom k ochrane ženy pred útokmi baktérií v intímnych partiách.

Naozaj, najlepšou prevenciou je rešpektovať niektoré hygienické pravidlá, vrátane pravidiel týkajúcich sa sexuálneho správania.

Často sa stáva, že striedanie a kombinácia niektorých faktorov, ako sú potraviny, stres, fajčenie, silné emocionálne stavy, črevné poruchy, kožné ochorenia, zlé návyky pri výbere oblečenia, zlá intímna hygiena a ďalšie faktory môžu spôsobiť nerovnováhu pH vo vagíne, čo môže viesť následne k vzniku rôznych infekcií. Z tohto dôvodu je nutné, aby sa chránila táto citlivá rovnováha.

Opakujúce sa vaginálne infekcie

WHO štatistiky poukazujú na  mnoho  zdravotných a sociálnych faktorov, ktoré spoločne znižujú kvalitu života žien v mnohých krajinách.

Vaginálna infekcia môže mať bakteriálny (bakteriálna vaginóza, Trichomoniáza), kvasnikový (kandidóza) alebo vírusový pôvod (herpes) a môže spôsobiť viac či menej závažné problémy. Vo väčšine prípadov, patogény nepôsobia len vo vagíne, ale aj v močových cestách (cystitída). Okrem toho, že môže ísť o závažný zdravotný stav, infekcie u postihnutých žien vyvolávajú rozpaky.

Najčastejšie vaginálne infekcie sú: