Najčastejšie tehotenské problémy

Každý priebeh tehotenstva je špecifický. Niektoré ženy nemajú takmer žiadne problémy, iné musia prekonávať viacero nepríjemnych stavov.

 

Nevoľnosť
Rannú nevoľnosť môžete skúsiť zvládnuť tým, že ešte predtým, ako vstanete z postele zjete nejakú drobnosť. Ak sa vám nevoľnosti v priebehu dňa často vracajú, treba ich zastaviť s pomocou lekára.

 

Opuch nôh

Je rozdiel, či sú opuchy dôsledkom tepla, alebo sú prejavom ochorenia (napr. preeklamsie).

Ak pracujete, nemali by ste sedieť bez prestávky viac ako 4 hodiny. Ani zamestnanie, ktoré si vyžaduje sústavné státie nie je ideálne. Treba ho prerušiť a posadiť sa, aby sa zlepšila cirkulácia krvi.

 

Pálenie záhy

Počas tehotenstva sa v žalúdku vytvára viac kyseliny, preto je dobré jesť častejšie menšie porcie. Takto obmedzíte prípadné pálenie záhy. Ak vám to nepomôže, bude najlepšie navštíviť lekára, ktorý vám odporučí vhodné antacidá.

 

Zápcha
V tehotenstve je v dôsledku hormonálnych zmien spomalená peristaltika čriev. Treba tomu prispôsobiť pitný režim a tiež zvýšiť prísun vlákniny, ovocia a zeleniny. Pomôcť môžu aj probiotiká.

 

Krvácanie ďasien
Najčastejšou príčinou býva znížený prísun vitamínu D a kalcia. Opäť pomôže viac ovocia a zeleniny v jedálničku. Správna zubná hygiena dokáže tiež posilniť kondíciu ďasien. Pri umývaní zubov, ktoré by malo nasledovať po každom jedle, nezabudnite na jemnú masáž ďasien kefkou.

 

Infekcie vonkajších rodidiel
Zvýšená hygiena v tehotenstve je veľmi dôležitá. Prirodzený tehotenský výtok, ktorý nezapácha, nesvrbí, nepáli, súvisí s hormonálnymi zmenami a je bežný. Všetko ostatné treba urýchlene konzultovať so gynekológom.

Aby ste predišli gynekologickým komplikáciám počas tehotenstva, je dôležitá technika utierania konečníka. Správna očista prebieha spredu dozadu, nie opačne. Inak sa môžu mikroorganizmy z oblasti konečníka dostať na vonkajšie rodidlá a do pošvy a infikovať ich.

Na intímnu hygienu uprednostnite čistú vodu a handričku, prípadne špecializované prípravky pre tehotné ženy, ktoré nájdete v lekárni. K osvedčeným tipom patrí intímny čistiaci gél DermoXEN PRONEEM. Zabraňuje množeniu bakterií a kvasiniek pri hormonálnych výkyvoch. Aj preto je vynikajúcim doplnkom intímnej hygieny počas tehotenstva a menštruácie.

 

autor: TREG

 

prelinky:

http://www.dermoxen.eu/intimna-hygiena-kozmetika/dermoxen-proneem-intimny-cistiaci-gel/